Τελευταία Νέα

Αφίσα 2ου Συνεδρίου

Ημερολόγιο

<<  <  Οκτώβριος 2018  >  >>
 Δε  Τρ  Τε  Πε  Πα  Σα  Κυ 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Facebook

  • 2ο Πανελλήνιο Συνέδριο Εκπαίδευση Πολιτισμός

Συνδιοργανωτές

 

Πρακτικά 1ου Συνεδρίου

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Επιτροπή Επιστημονική - Κριτών

2ο Πανελλήνιο Συνέδριο Π.Δ.Ε. Κρήτης

"Εκπαίδευση και Πολιτισμός: Σχέσεις και Προοπτικές"

Επιστημονική Επιτροπή

  1. Αγγελόπουλος Γεώργιος, Γενικός Γραμματέας Υπουργείου Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων
  2. Αθανασιάδης Χάρης, Iστορικός, Καθηγητής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, Διευθυντής του Μεταπτυχιακού προγράμματος "Δημόσια Ιστορία" του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου
  3. Ανάγνου Ευάγγελος, Καθηγητής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης & ΣΕΠ στο ΕΑΠ
  4. Αναργυρίδου Δέσποινα, 2ο ΕΠΑΛ Γιαννιτσών
  5. Ανδρεάδου Χαρίκλεια, Σχολική Σύμβουλος 3ης Περιφ. Χανίων
  6. Ανδρέου Αθανάσιος, Εκπαιδευτικός - Διευθυντής ΓΕΛ
  7. Αρβανιτίδου Βιργινία, Διευθύντρια 5ου Δημοτικού Σχολείου Αμπελοκήπων - Τ. Υπεύθυνη Πολιτιστικών Θεμάτων Δ/νσης Π.Ε. Δυτ. Θεσ/νίκης (2012-2017)
  8. Βαϊρινού Κωνσταντία, Σχολική Σύμβουλος Προσχολικής Αγωγής
  9. Βασιλούδης Ιωάννης, 8ο Δ.ΣΧ. Αμαρουσίου
  10. Βάσιου Αικατερίνη, Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων ΔΔΕ Πέλλας
  11. Βελισσάρη Ειρήνη, Καθηγήτρια Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΠΕ02
  12. Βέργη Μελπομένη (Μελίνα), Εκπαιδευτικός Πρωτοβάθμιας Εκππαίδευσης ΠΕ70
  13. Βλαχοκυριάκου Φωτεινή, Εκπαιδευτικός
  14. Βουζαξάκης Γεώργιος, ΓΕΛ Μοχού
  15. Βουλγαρίδου Όλγα, Σχολική Σύμβουλος
  16. Γαλανάκης Γιάννης, Υποψήφιος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου του Kent
  17. Γαλατά Παρασκευή-Βίβιαν, Καθηγήτρια-Σύμβουλος, Μέλος Σ.Ε.Π. - Ε.Α.Π. στο Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Εκπαίδευσης Ενηλίκων. Διδάσκουσα στο μάθημα «Οργάνωση και Λειτουργία των Οργανισμών» στο Πάντειο Πανεπιστήμιο, Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής. Ανεξάρτητη εμπειρογνώμονας για την υποστήριξη του Ευρωπαϊκού Εκτελεστικού Οργανισμού Εκπαίδευσης, Οπτικοακουστικών Θεμάτων και Πολιτισμού (EACEA) της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
  18. Γεροφώτη Αικατερίνη, Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Αλεξανδρούπολης
  19. Γιγουρτάκης Νικόλαος, Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου
  20. Γκανάτσιου Παρασκευή, Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων (Υπεύθυνη Πολιτιστικών Θεμάτων, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Θεμάτων Αγωγής Υγείας της Δ.Δ.Ε. Κέρκυρας
  21. Γραμμένος Δημήτρης, Κύριος Ερευνητής - Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας (ΙΤΕ)
  22. Γώγουλος Γεώργιος, Σχολικός Σύμβουλος
  23. Δασκαλάκη Εμμανουέλα, Διευθύντρια Δημοτικού Σχολείου Νέας Ανατολής
  24. Δημογέροντα Αντωνία, Εκπαιδευτικός Πληροφορικής
  25. Δρακωνάκη Μαρία, Διευθύντρια στο Γενικό Λύκειο Αρχανών
  26. Δροσοπαναγιώτης Νεκτάριος, Προϊστάμενος Σχολικής Μονάδας
  27. Ζουγανέλη Άννα, Σχολική Σύμβουλος Δ.Ε. Βοιωτίας
  28. Ιωαννίδου Ελένη, Εκπαιδευτικός στο 2o Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου
  29. Καβαζίδου Ελένη, Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων Π/θμιας Εκπ/σης Χανίων
  30. Κακλαμάνη Σταματίνα, Κοινωνιολόγος Δημογράφος - Μέλος Δ.Ε.Π. - Τμήμα Φ.Κ.Σ. - Φιλοσοφική Σχολή - Παν/μιο Κρήτης
  31. Καλέμης Κωνσταντίνος, Συντονιστής Εκπαίδευσης Προσφύγων ΚΦΜ Μαλακάσας
  32. Καλογρίδη Σοφία, Σχολική Σύμβουλος 7ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας ΠΕ Αττικής
  33. Καλοκύρη Βασιλεία, Σχολική Σύμβουλος Φιλολόγων Ηρακλείου (και Λασιθίου)
  34. Καλυκάκης Δημήτριος, Διευθυντής Πειραματικού Γενικού Λυκείου Ηρακλείου
  35. Κανέλλος Ιωάννης, Σχολικός Σύμβουλος Μαθηματικών
  36. Καπετανάκης Γεώργιος, Διευθυντής  5ου Γυμνασίου Παλ. Φαλήρου
  37. Καραμητόπουλος Θεόδωρος, Δάσκαλος
  38. Καρούμπαλη Ευγενία, Εκπαιδευτικός Μουσικής
  39. Καρρά Κατερίνα, 4ο Γυμνάσιο Παλαιού Φαλήρου
  40. Καρτσωνάκης Μανόλης, Διευθυντής Πειραματικού Γυμνασίου Ηρακλείου
  41. Κασσωτάκη-Ψαρουδάκη Πόπη, Σχολική Σύμβουλος ΠΕ
  42. Κατσαγκολης Αθανάσιος, Σχολικός Σύμβουλος ΠΔΕ Κρήτης
  43. Κατσίρας Λεωνίδας, Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ13, Νομικών - Πολιτικών Επιστημών
  44. Καφίρη Ιoυλία, Ιδιαίτερα μαθήματα
  45. Καψάσκη Αγγελική, Σχολική Σύμβουλος Φιλολόγων Ρεθύμνου
  46. Κερασοβίτης Κωνσταντίνος, Εκπαιδευτικός Μουσικής
  47. Κεσανλής Ηλίας, Υπουργείο Παιδείας - Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας
  48. Κολίτση Φιλοθέη, Διευθύντρια του Εσπερινού ΓΕΛ Αμπελοκήπων
  49. Κολυμπάρη Τάνια, Εκπαιδευτικός Α/βάθμιας
  50. Κουτσουδάκης Γεώργιος, Μόνιμος Εκπαιδευτικός
  51. Κουτσουράκη Στέλα, Σχολική Σύμβουλος Α/θμιας Εκπ/σης Ηρακλείου
  52. Κυριακάκη Χαρίκλεια, Απόσπαση Εξωτερικό/Γραφείο Εκπαίδευσης Ντύσελντορφ
  53. Κώτσογλου Κυριάκος, Μηχανικός Παραγωγής & Διοίκησης, MSc, PhD, Περ/κός Σύμβουλος Κρήτης, Εντ/νος Σύμβουλος Ηλ/κής Διακυβέρνησης, Μέλος της Οικονομικής Επιτροπής Περιφέρειας Κρήτης
  54. Λασκαρίδου Αντιγόνη, 4ο ΓΕΛ Παλαιού Φαλήρου (Μόνιμη εκπαιδευτικός)
  55. Λιάτσου Λαμπρινή, Σχολική Σύμβουλος Π.Ε.
  56. Λιοδάκη Νίκη, Νηπιαγωγός
  57. Μακρή Δήμητρα, Σχολική Σύμβουλος κλ. ΠΕ15 Οικιακής Οικονομίας με ανάθεση την Περιφέρεια Κρήτης
  58. Μακρή Μάρθα, Εκπαιδευτικός Πρωτοβάθμιας Εκππαίδευσης ΠΕ70
  59. Μαλαγκονιάρη Μαρία, ΠΕ09
  60. Μαμάκης Γεώργιος, Σχολικός Σύμβουλος  Δημοτικής Εκπαίδευσης Α' Περιφέρειας Λασιθίου
  61. Μαρκαντώνης Χρίστος, Διευθυντής Σχολικής Μονάδας
  62. Μαρτίνου Σωτηρία, Σχολική Σύμβουλος 4ης Περιφέρειας Π.Ε. Ν. Ηρακλείου
  63. Μιχαηλίδης Γεώργιος, Σχολικός Σύμβουλος 1ης Εκ. Περ. Σερρών
  64. Μιχαηλίδης Μύρων, Αρχιμουσικός
  65. Μιχαηλίδου Θεοδώρα, Νηπιαγωγός
  66. Μουρατιάν Ζαμπέλ, Εκπαιδευτικός - ΜΑ Μuseum Studies - Σύμβουλος εκπαίδευσης και ανάπτυξης του Ελληνικού Παιδικού Μουσείου
  67. Μουρατίδου Ευθυμία, Καθηγήτρια Δ. Ε.
  68. Μπαγιάτη Ειρήνη, Σχολική Σύμβουλος Π/θμιας Εκπ/σης στην 8η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπαίδευσης Ηρακλείου με έδρα τις Μοίρες
  69. Μπάρτζου Στυλιανή, Εκπαιδευτικός Μέσης Εκπαίδευσης (Σχολείο Οργανικής: ΓΕΛ Νικήσιανης Καβάλας)
  70. Μπερκούτης Αντώνιος, Σχολικός Σύμβουλος Α/θμιας Εκπ/σης Ρεθύμνου
  71. Μπιτσάκος Νικόλαος, Εκπαιδευτικός Πρωτοβάθμιας στο 1ο Ειδικό Δ.Σ. Ρόδου και Υποψήφιος Διδάκτορας του Τμήματος Επιστημών της Προσχολικής Αγωγής και του Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού - Πανεπιστήμιο Αιγαίου
  72. Μώκος Ευάγγελος, Διευθυντής 50ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών
  73. Νικολάου Γεώργιος, Αναπληρωτής Καθηγητής Διαπολιτισμικής Παιδαγωγικής στο ΠΤΔΕ του Πανεπιστημίου Πατρών
  74. Ντούλια Αθηνά, Σχολική Σύμβουλος  ΠΕ70
  75. Πανσεληνάς Γεώργιος, Σχολικός Σύμβουλος
  76. Παπαδάκης Σταμάτιος, Διευθυντής 5ου ΓΕΛ Ηρακλείου
  77. Παπαδογιαννάκη Ελένη, Ε.ΔΙ.Π. Φιλολογίας Κρήτης
  78. Παυλάκης Μάνος, Εκπαίδευση Ενηλίκων/Εκπαιδευτική Ηγεσία
  79. Περικλειδάκης Γεώργιος, Προϊστάμενος  Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Π/θμιας Εκπαίδευσης Κρήτης
  80. Πεχλιβανίδου Ευαγγελία, Δασκάλα στο Δημοτικό Σχολείο Πέτρας - Άρτα
  81. Πολύζος Νικόλαος, Δάσκαλος - Υποδιευθυντής Δ. ΙΕΚ Αγ. Στεφάνου Αττικής
  82. Πολυμεροπούλου Παναγιώτα, Ερευνήτρια  - Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο
  83. Πουλλά  Ελένη, Σχολική Σύμβουλος
  84. Πουπάκη Ειρήνη, Διευθύντρια ΕΠΑΛ
  85. Ραμουτσάκη Α. Ιωάννα, Σχολική Σύμβουλος φιλολόγων, με έδρα τα Χανιά
  86. Ρέντζη Αργυρώ, Αποσπασμένη στο Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής του ΥΠ.Π.Ε.Θ.
  87. Ρούσσου Μαρία, Εκπαιδευτικός στο ΣΕΠ Ηρακλείου
  88. Σακκά-Κυρίτση Κωνσταντίνα, Σχολική Σύμβουλος Εκπαιδευτικών Μουσικής ΠΔΕ Δυτικής Ελλάδας
  89. Σιακκής Γεώργιος, Σχολικός Σύμβουλος
  90. Σισσαμπέρη Νίκη, Δ.Σ. Ρίου (Αχαΐας)
  91. Σπαθαράκη Ανδρονίκη, Σχολική Σύμβουλος
  92. Σπανάκη Ειρήνη, Νηπιαγωγός- Ειδική Παιδαγωγός ΚΕΔΔΥ Ν. Ηρακλείου
  93. Σπυριδάκης Κωνσταντίνος, ΚΕΠΛΗΝΕΤ Ηρακλείου
  94. Στιβακτάκης Ευστάθιος, Σχολικός Σύμβουλος 3ης Εκπ/κής Περ/ρειας Ν. Ρεθύμνης
  95. Σχοινά Αικατερίνη, Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων ΔΔΕ Ροδόπης
  96. Τζενάκη Μαρία, Τ. Σχολική Σύμβουλος
  97. Τζωρτζάκης Ιωάννης, Σχολικός Σύμβουλος
  98. Τουλούμης Κοσμάς, Πειραματικό Γυμνάσιο Πανεπιστημίου Μακεδονίας
  99. Τουραμπέλης Μιχαήλ, ΠΕ06 - Αγγλικών
  100. Τσαγκαράκη Αργυρώ, Φιλόλογος στο ΓΕΛ Ασημίου
  101. Τσακστάρας Δημήτριος, Μόνιμος Εκπαιδευτικός 2ου ΓΕΛ Γρεβενών
  102. Τσουλφάς Γεώργιος, Αναπληρωτής Καθηγητής Χειρουργικής, ΑΠΘ, ΓΝΘ Παπαγεωργίου, Α Χειρουργική Κλινική ΑΠΘ
  103. Φραγκούλης Ιωσήφ, Αναπληρωτής Καθηγητής ΑΣΠΑΙΤΕ - Καθηγητής - Σύμβουλος ΕΑΠ
  104. Χαλκιαδάκης Εμμανουήλ, Διδάσκων (Ε.ΔΙ.Π.) στο Πανεπιστήμιο Κρήτης (Σχολή Επιστημών Αγωγής - Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης)
  105. Χασεκίδου-Μάρκου Θεοδώρα, Πρώην Σχολική Σύμβουλος, Διευθύντρια ΓΕΛ
  106. Χατζηγεωργιάδου Σοφία, Νηπιαγωγός
  107. Χατζηδημητρίου Ευαγγελία, Προϊσταμένη Εκπαιδευτικών Θεμάτων Α/θμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας
  108. Χναράκη Μαρία, Καθηγήτρια Πανεπιστημίου Drexel (Φιλαδέλφεια-ΗΠΑ)/Εντεταλμένη Αντιπρόσωπος του Παγκοσμίου Συμβουλίου Κρητών
  109. Χοϊλούς Δημήτριος, 2ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας
  110. Χορταριά Συραγώ, Δ/ντρια   1ο Δ ΣΧ Αγίας Μαρίνας
  111. Χουλιαρά Ξανθή, Διευθύντρια στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Ρίζας
  112. Χουρμούζη Νεφέλη, Διευθύντρια  ΙΔ. ΓΕΛ "Ο Απόστολος Παύλος"
  113. Χρηστάρας Βασίλειος, Καθηγητής Τεχνικής Γεωλογίας στο Τμήμα Γεωλογίας ΑΠΘ
  114. Χριστοπούλου Μάρθα, Διευθύντρια Δημοτικού Σχολείου